Balog Zoltán kapta idén a Tőkés-díjat

2019. szeptember 23., címkék: balog zoltán, tőkés lászló

Balog Zoltán református lelkész, a Polgári Magyarországért Alapítvány kuratóriumának elnöke, korábbi emberierőforrás-miniszter kapta idén a Tőkés-díjat. Az elismerést az ünnepi istentisztelettel egybekötött nyilvános kuratóriumi ülésen adták át vasárnap a kisvárdai református templomban.

Magyar Becsület Renddel tüntették ki Tőkés Lászlót

2016. október 24., címkék: kitüntetés, tőkés lászló, 1956

A Magyar Becsület Rend kitüntetést vehetett át Tőkés László volt királyhágómelléki református püspök, Fidesz-KDNP-s európai parlamenti képviselő és Olofsson Placid bencés szerzetes vasárnap az Országházban.

Csűry István: Gyógyító egyházzá kell lennünk!

2010. január 17., címkék: Határon túl, nagyvárad-újváros, bihari egyházmegye (kre), bölcskei gusztáv, püspöki beiktatások, püspökválasztás, tőkés lászló, csűry istván, királyhágómelléki egyházkerület

“Gyógyító egyházaknak kell lennünk. Ez a kötelességünk, de ez a szabadságunk is, mert Isten jelet ígér” - mondta a Mk 16,17-20 alapján tartott székfoglaló beszédében Csűry István. A Királyhágómelléki Egyházkerület püspöke január 16-án, Nagyváradon tartott beiktatásán egyházi biztosítási rendszer kiépítését, valamint az első partiumi református kórház sürgős megvalósítását jelölte ki céljául.

„Gyógyító egyházzá kell lennünk” – beiktatták Királyhágómellék új püspökét

2010. január 16., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, Hírek, csűry istván, nagyvárad-újváros, bihari egyházmegye (kre), püspöki beiktatások, püspökválasztás, tőkés lászló

"Engedelmességgel vállald azt a szolgálatot, amire az Úr indít" - mondta Tőkés László leköszönő püspök a Nagyvárad-újvárosi református templomban, ahol szombaton délelőtt beiktatták tisztségébe Csűry Istvánt, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület novemberben megválasztott püspökét.

A Királyhágómelléki Református Egyházkerület Határozati Állásfoglalása a temesvári népfelkelés és forradalom 20. évfordulóján

2009. december 21., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, kommunista diktatúra, romániai forradalom, temesvár, Határon túl, tőkés lászló

A Királyhágómelléki Református Egyházkerület Igazgatótanácsa Isten iránti hálával és köszönettel emlékezik meg a húsz évvel ezelőtt megtörtént forradalmi eseményről, amely Temesváron, a belvárosi református egyházközségben robbant ki. Tőkés László lelkipásztor és családja, a gyülekezet presbitériuma és az egyházközség tagjainak a kommunista diktatúrával szembeni küzdelme rövid időn belül tömegeket mozgósított és késztetett ellenállásra.

Januárban iktatják be Csűry István püspököt

2009. december 21., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, csűry istván, Határon túl, forró lászló, püspökválasztás, tőkés lászló

Mivel a püspökválasztás eredményét senki sem fellebbezte meg, jogerőre emelkedett, Csűry István tehát teljes joggal rendelkező püspök – hangzott el a Királyhágómelléki Református Egyházkerület pénteki sajtótájékoztatóján, ahol Csűry István püspök és Forró László előadótanácsos az Igazgatótanács által hozott döntésekről beszéltek.

Felújították a református templomot Temesvár belvárosában – a temesvári forradalom 20. évfordulójára sikerült befejezni a munkálatokat

2009. december 21., címkék: kommunista diktatúra, Határon túl, tőkés lászló, temesvár, ökumenikus istentisztelet

Egyházi főméltóságok jelenlétében, ünnepi ökumenikus istentiszteleten avatták fel a teljesen felújított belvárosi református templomot Temesváron. Húsz évvel ezelőtt innen indult el a kommunista diktatúrát megdöntő romániai forradalom.

Barack Obama is üdvözölte Tőkés László volt református püspököt

2009. december 16., címkék: Határon túl, tőkés lászló, kommunista, barack obama

Két évtizeddel ezelőtt romániaiak tízezrei fogtak össze és álltak ki határozottan a szabadság és az egyenlőség mellett - áll Barack Obama üzenetében, amelyet a temesvári forradalom évfordulója alkalmából küldött Tőkés Lászlónak.

Bogárdi Szabó István: a szlovákiai nyelvtörvény visszavonásáig imádkozzunk felvidéki testvéreinkért!

2009. augusztus 30., címkék: Háttér, nyelvtörvény, ima, gáncs péter, kárpát-medence, ökumenikus, szeged, szlovákia, bogárdi szabó istván, jerzy buzek, sólyom lászló, tőkés lászló, fazekas lászló

A hazai és határon túli magyar egyházi vezetők egyöntetűen felemelték szavukat a szeptember 1-jén életbelépő szlovákiai államnyelvtörvény ellen